USMLE Forum - Largest USMLE Community
romanian thread - florin - Printable Version

+- USMLE Forum - Largest USMLE Community (https://www.usmleforum.com)
+-- Forum: USMLE Forum (https://www.usmleforum.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Matching & Residency (https://www.usmleforum.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Thread: romanian thread - florin (/showthread.php?tid=59872)



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

-Parintii mei au innebunit, spune o pustioaica de 16 ani prietenei sale. Dintr-o data le place cum ma imbrac, cum ma port mi-au dat voia sa ma tatuez si de atunci viata nu mai are nici o atractie pentru mine...



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

ei oricum vorbind de personajul unu din o suta cu siguranta tu esti unul dintre ei pentru mine.Paradoxal este ca sunt si personaje atit de negative incit inveti si de la ei cu aproape aceiasi insemnatate...inveti sa fii exact opusul.
Mai acum serios vorbind nu as trimite email findca scrisoarea este un gest mult mai oficial si chiar cred ca astia se uita la asta.Defapt nu cred ci stiu sigur.Nu pot spune ca sunt intr-o situatie fericita cu scorurile si trebuie sa fiu ceva mai pedant decit ceilalti.
Ce sa fac..am fost printr-un cartier de vile pricopsite medici si avocati si tin sa iti spun ca mi-a placut foarte,foarte mult.Credeam ca astiab sunt complet lispiti de imaginatie dar este doar lipsa de bani.
Oricum sa dai 300 de mii pe o chestie patrata de carton ca e in NJ mi se pare nu numai stpid dar si o mare excrocherie.
Cind am venit din cartierul ala super luxos si am vazut casa asta de 300 de mii mi s-a strins inima..e ca si cum ti-as cere sa imi dai o mie de dolari pentru o scama din puloverul meu findca e din sua.


0 - ArchivalUser - 11-20-2005

Cica masa ii zice fiicei care a implinit 14 ani ceva de genu:
-Fiica mea, acum esti si tu mare, trebe sa discutam despre sex!
-Da mama, ce vrei sa stii?




0 - ArchivalUser - 11-20-2005

Pasa Hassan afla ca in satul de peste rau au ramas numeroase fecioare neviolate.
-Bre spahii! Una sa nu ramana nesparta ca va tai!
Gata! Ordinul nu se discuta. Incalecarea si... la treaba. Seara se prezinta eroii la raport: succes total. Numai unul:
-Maria ta, a mai ramas... o fecioara. Cam baba ea dar totusi fecioara care n-am putut s-o dovedsc.
-Cum?!? O baba? Cu totii pe ea! Ma faceti de rusinea lumii...
Se napustesc toti dupa baba in casa dar sunt aruncati rand pe rand pe geam... Dupa un timp iese "baba" cu mainile in solduri:
-Ba, nenorocitilor! Sa va intre in capatanile alea seci ca nu s-a nascut turcul care sa dezvirgineze pa Baba Novac !!!



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

O masina plina de politisti opreste sa ia un popa care le face semn cu mana. In masina e un purcel pe care gradatii l-au procurat dintr-un CAP. La un moment dat si ca sa faca putina conversatie,parintele intreaba unde duc godacul.
- Il ducem sa dea examen la teologie,spune un politist ca sa faca misto de popa.
- Si daca nu reuseste,intreaba preotul,il tineti in continuare in politie?



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

Noul preot într-un sat scotian, dupa slujba vrea sa faca o cheta pentru renovarea bisericii. Trimite un cosulet printre rîndurile de enoriasi, dar cînd acesta ajunge înapoi e tot gol. Preotul se întoarce catre altar îngenuncheaza si zice:
- Doamne, Dumnezeule, îti multumesc din inima ca macar cosul s-a întors.



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

-Tata! Aia... impo... impotenta! Se instaleaza brusc? intreaba Bula rusinat dar foarte curios.
-Nu, baiatul tati! Mai intai te faci de ras de cateva ori...



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

La un salon auto firma Mercedes se lauda ca a fabricat cea mai etansa masina. Directorii salonului: - Ati facut testul cu pisica? Cei de la Mercedes: - Nu, dar daca vrei putem sa-l facem acum. Baga pisica in mercedes... dupa 3 zile moare pisica. Bravo primiti premiul pentru cea mai etansa masina. La urmatorul salon auto cei de la BMW. - Noi am construit cea mai etansa masina. Directori salonului: - Ati facut testul cu pisica? BMW: - Da, si a murit dupa o zi. Directorii: - Bravo, ati castigat premiul pentru cea mai etansa masina. La al treilea salon auto, vin romanii cu Dacia Logan. - Am construit cea mai etansa masina!!! Directorii: - Ati facut testul cu pisica? Dacia: - DA!! si a murit pisica dupa 3 ore!! Directorii: - Pai cum asa? Dacia: - Am bagat pisica in masina si pe unde scotea pisica capul dadeam cu chit!



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

5
De ce are Trabantul un mare magnet montat la tamponul din spate ?
Ca sa se poata recupera piesele ce cad in timpul mersului.



0 - ArchivalUser - 11-20-2005

Bill Gates moare si ajunge in fata lui Dumnezeu:
-Mai Billy, tu ai fost baiat bun asa ca te las sa alegi daca vrei in rai sau in iad.
-Bine, dar mai intai vreau sa le vad pe amandoua.
Apare un ecran imens cu imagini din rai: norisori, ingerasi etc. Apoi apare si iadul: plaja, soare, fete...
-Doamne e bine la voi in rai dar eu cred ca o sa ma duc in iad.
-OK!
Dupa un timp se duce Dumnezeu sa vada ce face Billy si-l gaseste chinuit de draci.
-Bine Doamne dar ce mi-ai aratat tu si ce e aici?
-Aaaa... Pai ce ti-am aratat eu era Demo Version...