USMLE Forum - Largest USMLE Community
romanian thread - florin - Printable Version

+- USMLE Forum - Largest USMLE Community (https://www.usmleforum.com)
+-- Forum: USMLE Forum (https://www.usmleforum.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Matching & Residency (https://www.usmleforum.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Thread: romanian thread - florin (/showthread.php?tid=59872)



0 - ArchivalUser - 11-11-2005

O tanara se incurca cu medicul din sat, relatie in urma careia ramane insarcinata, lucru de care isi da seama prea tarziu pentru a mai putea renunta la copil. Medicul, om insurat, ar face orice sa nu se afle ca este copilul lui.
Se apropie sorocul si tanara intra in spital pentru a naste. In aceeasi zi se prezinta la consultatie preotul din sat, cu prostata umflata cat pepenele si cu dureri cumplite. Medicul decide imediat sa-l opereze, iar prin minte ii trece un gand salvator.
La trezirea din anestezie, medicul ii spune preotului:
-Parinte, mare minune! N-ai avut prostata umflata, ci un copil!
Preotul, om cu frica lui Dumnezeu si care crede in minuni, nu pune intrebari. Ia copilul acasa si-l creste ca pe fiul sau adevarat. Insa, cand copilul implineste varsta de 16 ani hotaraste sa-i spuna adevarul:
-Fiule, vreau sa stii ca, de fapt, eu nu sunt tatal tau!
-Cuuuum? exclama baiatul, nu esti tatal meu?!
-Nu! Eu sunt mama ta. Tatal tau este arhiepiscopul...


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Dumnezeu dupa ce a creat femeia si barbatul se duce sa isi admire opera.La barbat se declara multumit si e mandru de ceea ce a reusit.La femeie zice"Hm,tu trebuie sa te machiezi putin"


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Cica era o maicuta. Intr-o zi pleaca din manastire si bantuie pe strada. La un moment dat intalneste o tipa si o intreaba: - Auzi, da` ce lucrezi tu de ai masina asa frumoasa? - Nimic. Ma intalnesc cu un neamt, il fac sa se simta bine si mi-a dat masina. - Da hainele astea de unde le ai? - Ma intalnesc cu un italian, il fac sa se simta bine si imi da haine. - Da` totusi de unde ai atatia bani? - Ma intalnesc cu un francez, il fac sa se simta bine si imi da bani. Maicuta se intoarce dezamagita la manastire si seara merge la culcare. Pe la 12 noaptea se aud batai usoare in usa. La care maicuta raspunde: - Du-te dracului, parinte Ilie, cu biscuitii tai cu tot.



0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Compunere despre Stefan cel Mare:
Introducere:Stefan cel Mare se urca pe cal.
Incheiere:Stefan cel Mare coboara de pe cal.
-Si cuprinsul?intreaba profa.
-Tagadam,tagadam!


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Cum zic moldoveni la linie continua?
Linie totuna


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

cum prezinta o crainica moldoveanca o piesa al
formatiei "the doors"?
-si acum va prezint o piesa a formatiei Ansamblul Usili.


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Cica,mai nou,numai apar afise"ATENTIE.CIINE RAU."In schimb,au aparut afise cu "ATENTIE.MOLDOVEAN IN GAZDA."


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Doi moldoveni vor sa se faca olteni
Ei isi spuneau ca oltenii gandesc repede, vorbesc repede si sunt mai inteligenti
Atunci, unul dintre ei ii spune celuilalat:
Uite ma, ca sa ne facem olteni hai sa trecem jiu
Asa devenim olteni
Se duc ei si cand ajung unul dintre ei spune:
Gata ma, hai sa trecem
Pai nu stiu sa inot. Bine, uite o barca pe malul celalalt. Trec raul si te iau cu barca. moldoveanul ajunge pe malul celalalt.
celalalt ii zice:
-Ma, nu vii sa ma iei?
-da-te-n mata-n cur de moldovean prost



0 - ArchivalUser - 11-11-2005

concurs de bancuri seci, faza mondiala..
campionul en titre:
-ciocan!
toata sala in delir, radeau oamenii ca apucatii..
vine pretendentul la titlu...
-pioneza!! pioneza pioneza!!!
din nou, delir in sala de spectacole, oamenii din fata erau scosi pe brate afara, lesinati, numai in ultimul rand, un tip, nu zambea, nu zicea nimic...
il intreaba vecinul lui:
-dar tu de ce nu razi?
-am un frate in cluj!


0 - ArchivalUser - 11-11-2005

Intr-o seara Marie il roaga pe Ion sa mulga el vaca. Asta accepta. Dar vaca nu-l prea cunostea si tot dadea cu picioarele din spate si-i varsa laptele. Ion o leaga cu funia de un picior, vaca da cu celalalt. Si cum alta funie nu avea,
isi scoate cureaua de la pantaloni si o leaga si de celalat picior din spate.
Si pentru ca Ion nu mai venea odata cu laptele, Marie vine in grajd si-l vede pe Ion in spatele vacii cu pantalonii cazuti si injurand de ce nu sta vaca:
- Ce faci Ioane?
- Apai fut vaca, tu Marie, ca daca-ti spun ca vreau s-o mulg nu ma crezi.