Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
romanian thread - florin
#51
-Ba Vasile, ce p.... masii e aia care se invarte acolo sus?
-Nu stiu Ioane, ma gandeam si eu la asta.
Dupa un timp:
-Vasile, m-am prins ce-i aia !
-Ce e, ma?
-Instalatia de aer conditionat.
-Pai, cum ti-ai dat seama?
-Ba, nu e mai mult de un minut de cand s-a oprit si uite cum curge
sudoarea pe pilot.
Reply
#52
Clientul la fiecare inghititura de vin, exclama:
- Delicios, minunat! o sa-l recomand si prietenilor mei.
- Va place atat de mult vinul nostru? intreaba bucuros ospatarul.
- Da domnule, o spun pe baza intregii mele experiente.
- Lucrati la Vinalcool?
- Nu. Sunt patronul unei firme de otet, iar sortimentul dumitale merita toate laudele.
Reply
#53
Moldovenii s-au hotarât sa faca o fabrica de cauciucuri. Si stateau ei în dilema, cum sa numeasca fabrica. Si zice unu:
- Hai sa-i zâcim pi buni ca am auzat ca italienii au o fabrica pi reli si li mergi tari bini!


Reply
#54
Un preot era recunoscut ca fiind un excelent degustator de vinuri.
La un concurs, i se da un pahar, il ia, bea o gura, o plimba cu limba, si spune:
- Feteasca, 1954.
I se da un alt pahar:
- Valea Calugareasca, 1963.
Cineva, ca sa-l faca de ras, ii da un pahar cu urina.
Preotul il ia, bea o gura, o plimba, si spune:
- Blonda, virgina, da nu e din parohia mea.
Reply
#55
Sfantul Petru este la poarta raiului cu un homosexual. Sfantului ii pica cheile. Se apleaca sa le ia iar homosexualul ii pune mana pe fund.
- Nu se poate te duci in Iad ! spune Sf.Petru.
- Nu se poate, va rog mai dati-mi o sansa!
A doua oara se intampla la fel, si a treia oara.
In sfarsit il duce in Iad. Peste o saptamana Dumnezeu ii spune lui Sf. Petru:
- Du-te in Iad si vezi ce se intampla de e asa de frig!
Sf. Petru ajunge in Iad unde era gheata cum nu a fost niciodata. Il intreaba pe Dracu:
- De ce nu aprindeti focul ca ii este frig Stapanului?
- Apleaca-te tu sa-l aprinzi!
Reply
#56
Duminica. In multime, la intrarea intr-o manastire, se aude un strigat:
- Fratilor, merg! Pot merge! Am sa merg din nou! Nu-mi vine sa cred!
Se aduna ceva lume, vreo doi ologi plang de norocul "confratelui" lor de suferintza, lumea se inchina, se minuneaza, si in sfarsit cineva din multime intreaba:
- Si?!?...spune, cum s-a produs minunea?
- Pai ... tocmai mi-au furat masina.


Reply
#57

"Domnule senator, nu ati fost atent la cele ce urmeaza sa spun."
Nicolae Vacaroiu

"In ziua de azi n-as baga mina-n foc nici pentru mine."
Irina Loghin

"Batea ploaia cu grindina, mare cit singurul testicul al lui Oliviu Gherman."
Corneliu Vadim Tudor

"Manelele sint un fel de mamele cu silicon; arata bine, dar sint false."
Madalin Voicu

"M-am rugat ca Traian Basescu sa fie reincarnat, intr-o viata viitoare, intr-un ciine maidanez care sa fie eutanasiat."
Elena Sporea

"Pe Prut a murit cineva. A murit fratele nostru ideal si ar trebui sa tinem pentru el o era de reculegere."
Adrian Paunescu

"Democratia asta este cam enervanta."
Ion Iliescu

"Judecatorii nu sint fiinte de pe alte planete."
Adrian Nastase

"Se impune acordarea unor facilitati tuturor celor care sint de origine romana."
Damian Brudasca

"...in fiecare copil de roman se naste un Vadim Tudor!!!"
Corneliu Vadim Tudor

Si preotii, la fel ca fotbalistii, intra in joc cu un vesmint, ceea ce inseamna ca sint multe asemanari intre noi.
P.F. Teoctist

Noi, maghiarii, sintem apreciati de femeile din Romania pentru ca sintem cel putin bilingvi.
Gh. Frunda


Reply
#58
Intr-o zi Gheorghe era la coasa.Si cum muncea el de zor si cosea de curgeau apele pe el, pe un deal invecinat aparu Ion si incepu sa strige la el:
- Geooooooooooooooooooooooorgheeeeeeeeeeeee, ti-o murit soacra baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Gheorghe nimic, muncea in continuare.
- Geoooooooooooooooooooooorgheeeeeeeeeeeee, ti-o murit soacra baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....
La care Gheorghe zice:
- Ho ma Ioane, intai munca si apoi distracta.
Reply
#59
Un cuplu (sot si sotie) iau cina intr-un restaurant de lux al capitalei. La un moment dat se apropie de masa lor a femeie foarte atragatoare si clar mai tanara decit sotia. Necunoscuta se apleaca si-l saruta pe barbat cu un gest plin de familiaritate si tandrete. Sotia hiper-revoltata intreaba `Cine e fufa asta?` la care sotul raspunde calm: `E amanta mea!`. Sotia riposteaza pe un ton incarcat de decibeli: `Divortezzz!!! Ma mut inapoi la mama!`.
Sotul nu-si pierde calmul si-i raspunde: `Bine, daca tu crezi ca iti va fi mai bine asa. Dar nu uita ca dupa divort se vor termina vacantele in strainatate, shopping-ul de Craciun la Paris, vacantele de schi in Alpi si asa mai departe. Eu nu tin neaparat sa divortez dar nu iti voi sta in cale.` Minute de tacere in clinchet de tacamuri.

Deodata se deschide usa si intra cel mai bun amic al cuplului la brat cu o femeie tanara si atragatoare. Sotia intreaba consternata: `Cine-i tipa care a intrat cu M.?` Sotul raspunde fara vreo modificare in tonul vocii: `Este I., amanta lui.` Dupa alte cateva secunde de tacere se aude vocea sotiei spunand: `A noastra-i mai frumoasa!`


Reply
#60
Un moldovean pieton in Cluj se plimba impreuna cu un prieten, cind trece o masina si-l stropeste de sus pina jos. Bineinteles, masina demareaza in tromba.
Moldoveanul, suparat foc: D-apai la noi nu se-ntimpla asa ceva. Daca te stropeste o masina pe strada, apai soferul se da jos, isi cere scuze, te invita la el acasa, iti usuca hainele, iti da ceva de baut...
Clujeanul: Ti s-a intimplat tie asa ceva ?
Moldoveanul: Mie nu, neveste-mi.
Reply
« Next Oldest | Next Newest »


Forum Jump: