Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
romanian thread - florin
#61
Care este asemanarea dintre Romania si Japonia?
-Amandoua tarile au trenuri suspendate.
Romania si Grecia?
-Amandoua au fost republici "elene"
Romania si Belgia?
-Ambele tari sunt "flamande"
Reply
#62
Salut !
old graduate-1995 /Bucuresti
scoruri f. bune ,ecfmg, dar fara usce, fara viza de lucru...
as vrea h... ce ziceti se poate?
Reply
#63
ce inseamna h?
Reply
#64
H1 visa probabil Smile
Reply
#65
Aha,merci andreea,ce zici de bancurile mele?
Ala cu moise imi place cel mai mult
Reply
#66
romandoc ,
eu cred ca se poate ...aplica la programe care dau H si care nu au restrictii de genul 2 years within graduation or 5years ....majoritatea spitalelor comnitare dau visa H, cele universitare...majoritatea J1 si criterii mult mai stricte.

Sa-i multumim lui Florin pt glume (si pt timpul alocat scrierii)...am avut mai mult fun citind glumele tale decat sa citesc pt step3 SmileSmileSmile
Reply
#67
in ce stat iti dai step 3 de poti sa il dai fara sa incepi rezi?
sau inveti de dinainte ca dupa aia sa il dai imdeiat ce incepi rezi?
Reply
#68
Salut....

Eu stau pe forumul asta de mai bine de un an ...
ceva despre mine - am terminat facultatea acum 4 saptamani - Smile am depus juramantul pe 1 si pe 3 octombrie eram in LA Smile

M-am cam grabit cu matchul de anul asta ca se pare ca nu o sa am sanse reale la o viza H1 - dar sa vedem ce iese in final

Am destui colegi si prieteni care pariticipa in matchul de anul asta - si cred ca daca mergem in ritmul asta o sa ajungem sa facem concurenta altor nationalitati ... si mi se pare excelent!!

Eu am creat un yahoogroup acum ceva timp:

romanian_match2006

asa ca daca vreti sa pastram legatura altfel decat pe acest forum va sta la dispozitie
Reply
#69
dea unde ai terminat?
tg mures?
Reply
#70
sper sa-mi dau step3 pana in ian.
Eu sunt acum in CA si am visa H1 (sper sa o pot transforma din research H1 pe clinical H1 dar conditia e sa ai step3 dat pana la match)

Dea, eu cred ca faci un lucru bun participand la matchul asta. Esti proaspat graduata si conteaza mai mult decat iti imaginezi!

Succes!
Reply
« Next Oldest | Next Newest »


Forum Jump: