Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
romanian thread - florin
Mi se pare ca a face rezidenta e un foarte mare plus findca deja ai trecut printr-o materie importanta.Eu nu am apucat sa fac rezidenta venind prea repede in US.Oricum am gasit foarte util sa fac intrebari pentru step two in special din NBME,alea doua teste care le ofera aia pe siteul lor,si intrebarile de nms care chiar sunt foarte bune,cu exceptia intrebarilor de statistica.Nu stiu ce sa zic de usmle world ca nu le-am facut.Kaplan mi s-a parut si mie foarte rezumativ si insuficient.Cu exceptia cardiologiei,ginecologiei,infectioaselor si chirurgiei.Am luat 97.
Reply
mutumesc foarte mul pentru sfaturi,...ma bucur ca pot comunica asa de usor cu romanii..insa tot nu stiu de unde pot sa cumpar cartile de Kaplan editia aericana,pe amazon nu sant....voi de unde le-ati luat?
Reply
mai cartile de kaplan nu sunt de vinzare..vin cind te inscrii la testul lor care costa 79869878$(mult oricum).Trebuie sa le iei de la un prieten al unui prieten care a fost la cursul asta.Eu unul nu le mai am..insa mai cauta.Poate chiar cineva de aici se ofera sa ti le dea.
Bafta!
Reply
Erau odata doi cerbi. Unul era numai coaste si unul numai
coarne. Se intalnesc in padure:
- Salut, Costele!
- Salut, Cornele!
Reply
buna seara din nou!
cineva online?
Reply
mai eu sunt onlne dar acu trebuie sa sun pe cineva ..un mahar de la o universitate din ny..
mai vorbim..tu ce mai zici?ceva nou vre-un interviu?vre-o experientaSmile)?
Reply
nu interviu,rejectii la greu,deh viata de img....Smile
Reply
da ..ce au avut rahatii aia cu tine de pe threadul cu tiffani..bai ce rahati imputiti..vroiam sa ma bag si eu in seama da eram asa nervos ca m-am gindit ca mai rau fac.
In rest ce sa iti spun am primit o oferta pe research la columbia..nici nu stiu in ce directie sa o iau..mai am interviuri..scrisorile de multumesc sunt trimise cu intarziere ca nu stiu sa citeasca handicapatii aia de asiatici de la oficiul postal..ba ce m-au enervat si astazi...
Reply
nu te baga pe research ca nu se merita...
cam toti fug de asta...
nu stiu cit stii despre asta,dar ai sanse mari sa nu prinzi rezi dupa asta.
Daca este program de rezi,pgy1 cu componenta de research atunci nu fii fraier si baga-te,dar altfel daca este numai research,las-o moarta..
Reply
si dupa ce ca esti singur(vorbesc de mine) ca un rahat imprastiat mai vine si cite un intelectual de chinez caruia i-a picat mura in gura green cardul si iti pune pumnul in gura.
Nu ca trebuie sa facem caterinca..cit mai multe bancuri si cit mai mult umor..daca continui asa pic sigur in depresie..ca sa nu zic de idiotizarea gradata...
Reply
« Next Oldest | Next Newest »


Forum Jump: