Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pentru riddick - gogoasa
#1
Mai multa bafta si curaj.Pina la urma o sa fie bine intr-un fel sau altul.Cred ca exista un Dumnezeu si mai cred ca nu e nici Budha, Allah sau altii.Si iti doresc sa te ajute ca si pe orice alt roman.
In rest foarte misto ce ai scris acolo.Parca ma priveam in oglinda.Mai bine mai bagi un banc ceva..sa ne mai inveselim.
Reply
#2
buna idee..Smile
Reply
#3
lasa-ma un pic sa incep lucrul si dupa aia am sa bag niste bancuri tari
Reply
#4
Robert, un barbat foarte bine facut, se intalneste in parcul Cismigiu cu fostul lui coleg de liceu pe nume Gicu, un tip cam subred.
- Noroc! Gicule ce mai faci mai baiatule? Nu ne-am vazut de 20 de ani!
- Ce sa fac mai Robert,nu asa de bine!
- Dar ce s-a intamplat?
- Nu ma mai inteleg cu nevasta. Iar de divortat nici nu poate fi vorba. As innebuni sa platesc pensie alimentara la 3 copii!
- Deci asta e problema? Mai baiatule eu sunt la a treia nevasta si uite ce bine imi merge!
- Dar spune-mi si mie, cum ai reusit?
- Fii atent la mine! O luna de zile faci dragoste cu nevasta, zi si noapte, nu o ierti deloc. Te asigur ca dupa o luna isi da duhul.
Zis si facut! Cei doi prieteni se reantalnesc in Cimigiu, dupa doua saptamani. Robert plesnea de sanatate, iar pe Gicu il ducea nevasta-sa intr-un carucior. Gicu saracu' tremura tot si arata ca o stafie.
- Ce mai faci mai Gicule?
- Bine, foarte bine spuse Gicu, clatinand capul ca bolnavii de Parkinson. Apoi il trase de maneca pe Robert, soptindu-i la ureche:
- Nevasta-mea nici nu stie ca mai are doar doua saptamani de trait!
Reply
#5
La o sectie de politie trebuia sa se faca reducere de personal. Asa ca s-a intrunit o comisie de examinare care a stabilit si subiectele pentru examen: vor fi la alegere, o problema de aritmetica sau o problema de viata.
Intra primul politist:
- Sa traiti! Va rog frumos eu sunt paralel cu aritmetica, dati-mi o problema de viata!
- Sa ne spui ce este negru si are siret? Timp de gandire 2 ore.
Sta politistul, isi stoarce creierii, transpira tot, dar, habar nu are ce poare fi. Dupa 2 ore, comisia il pofteste afara:
- Esti un dobitoc! Daca la o asemenea intrebare nu ai stiut ce pretentii sa mai avem?
Iese poltistul abatut, iar pe hol toti colegii tabara curiosi pe el:
- Ia spune ba,se ti-a picat?
- M-a intrebat ce e negru si are siret?
Se gandesc ei, se gandesc si la un moment dat, unul mai istet din ei,zice:
- Bai, eu stiu! E pantoful!
- Bai ce prosti suntem, ce simplu era!
Din sala se aude:
- Urmatorul!
Intra al doilea candidat si sfios le spune examinatorilor:
- Va rog, fara aritmetica, dati-mi o problema de viata!
- Bine! Uite o problema simpla: Ce este maro si are siret?
- Maro? Nu negru? Era simplu daca era negru, dar asa!
Dupa 2 ore politistul, transpirat tot este poftit afara:
- Esti un tampit! N-ai ce cauta in politie!
Iese politistul abatut pe hol. Colegii sar pe el.
- Ia zii! Ce ti-a picat?
- Nasol, ba! M-a intrebat ce e maro si are siret? Daca era negru stiam!
Stau ei si se gandesc si aceiasi minte sclipitoare exclama:
- Bai prostilor, e tot pantoful!
- Ba,ce simplu era!
In acest timp cei din comisia de examinare discutau aprins:
- Ce dracu' facem? In ritmul asta ramanem fara politisti in sectie! Propun sa le dam intrebari mai usoare.
- Sa intre urmatorul!
In sala intra "mintea sclipitoare", cel care gasise raspunsurile la primele doua intrebari.
- Draga, iti vom pune o intrebare foarte simpla: ce pasare sta in pom si face CUCU?
Dupa cateva momente, canditatul intreaba?
- E neagra?
- Nu!
- E maro?
- Nu!
- Are siret?
- Nu!
- Stiu, e sandaua!
Reply
#6
La facultatea de Biologie, ora de laborator pentru studentii din primul an. Profesorul le spune:
- Dragii mei, astazi vom analiza la microscop copozitia salivei! Va rog pe fiecare sa puneti putina saliva pe lamele,apoi sa o examinati.
Un student din anul 3, ca sa-si bata joc de o boboaca, i-a inlocuit lamela cu saliva cu o lamela cu sperma.
Nefericita"boboaca" privind la microscop,exclama:
- Dom Profesor,se misca!
Intrigat,profesorul s-a dus sa examineze lamela cu pricina.
- Foarte interesant! Intr-adevar se misca! Apoi intorcandu-se spre studenta:
- Domnisoara, data viitoare cand mai ai laborator, te rog sa te speli pe dinti!
Reply
#7
Un roman, un englez si un francez - buni prieteni.
La un momentdat englezul isi invita prietenii la el in Marea Britanie.
Zis si facut. Ajung cei doi in U.K. si sunt invitati la o partida de vanatoare. In padure se hotarasc sa se desparta si sa se intalneasca dupa o ora sa vada fiecare ce a vanat...
Dupa o ora englezul era la locul stabilit cu... mana goala. In cinci minute apare si francezul (la fel de norocos):
- Ce aveti voi in padurea asta, ca eu nu am vazut nici un animal?
- Pai, nu prea avem animale, dar m-am gandit ca o sa ne distram si asa.
Asteapta ei ce asteapta pe roman, dar asta nu mai aparea. Isi faceau griji ca o fi patit ceva, ca de prins nu credeau ca prinsese ceva.
In fine, dupa inca o ora apare romanul carand de zor la doi saci.
Francezul spuse imediat, miscat de invidie:
- Da' ce, ba, ai prins ceva?
- Da, doi pliznoi, zise romanul.
- Ce? sari englezul.
- Doi pliznoi, zise romanul mandru.
- Ce sunt aia? Ca eu sunt de cand m-am nascut pe meleagurile astea si nu am auzit de asa ceva.
- Stai sa iti povestesc. Eram eu prin padure suparat ca nu gasesc prada, cand aud fosnete intr-un copac. Ma uit in sus: doua lighioane miscau de mama focului. Pun pusca la ochi cu gandul sa dobor pe primul, cand incep amandoi sa urle:
- Please, no! Please, no! Please, no!
Reply
#8
Intr-o zi o tanara femeie cauta in tot orasul un cadou pt. sotul ei. La un moment dat trecand pe langa un magazin cu animale, isi zice : "Da' de ce nu i-as cumpara un animalut de companie ?!?"
Intra in magazin si se opreste in fata unei broaste. Pretul afisat era exorbitant: 10 000 euro. Intrigata se idreapta spre vanzator intrebandu-l :
- Ce are de special aceasta boroasca pt. a costa asa de mult???
- Costa asa de mult pt. ca fece sex oral mai bine decat o zeita.
Femeia isi zice atunci ca ar fi un cadou f. original si ca in mod sigur o sa-i faca placere barbatului ei (mai ales ca ei nu prea ii place sa faca asta.....).
Cumpara broasca si pleaca bucuroasa.
Seara i-o ofera barbatului ei ii ureaza La multi ani si se duce la culcare.
Pe la 3 dimineata o trezesc niste zgomote ciudate. Sotul ei nu era langa ea.
Era in bucatarie cu sortul pus, plin de faina din cap pana-n picioare, cu borcane desfacute peste tot, sucul de rosii pe foc etc. etc. si cu broasca langa el (care se uita la el cu ochii bulbucati)
- Dar ce faci draga la ora asta ???
Barba-su ii raspunde:
- O invat sa faca de mancare si dupa aia tu.... te cari...

Reply
#9
Doua prietene vorbesc intre ele:
- Ce mai face ginecologul tau, ca eu mi l-am schimbat, mi-am luat unul tanar, rade tot timpul si vorbeste foarte frumos.
Tu tot pe ala batran il ai?
- Da, zice cealalta, si nici nu-l schimb, ca o fi el hodorog, dar stii ce ii tremura mainile...
Reply
#10
O duminica linistita intr-un cartier da blocuri. Oamenii stateau la taifas, jucau table etc. Deodata se aude un tipat infiorator si de la etajul 10 cade o femeie in varsta pe caldaram. Se mai zbate putin apoi isi da duhul.
Oamenii, furiosi se duc la usa apartamentului de unde cazuse femeia. Batai in usa, vociferari, inauntru nimic. La un moment dat se deschide usa si apare un barbat in halat de casa.
- Nenorocitule, ai omorat biata femeie!
- Domnilor, fiti calmi. In primul femeia de care vorbiti era soacra-mea!
Dezamagire totala!
- A! Pai asa spune. Deci care va sa zica era soacra-ta!
Un tip mai din spate spuse cu naduf:
- A dracului bestie, se mai si zbatea!
Reply
« Next Oldest | Next Newest »


Forum Jump: