Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pentru riddick - gogoasa
#31
Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi. Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
- Copilul asta este marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
- Am inteles, zice Bula.
Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
- Vai ce copil frumos!
Mama rasufla usurata. Bula continua:
-Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase...si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru`, vede bine?
Mama:
- Da, vede bine, de ce intrebi?
- Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!
Reply
#32
Pe o strada intunecata mergea o tipa. La un moment dat aude pasi in urma ei.Cind se uita tipa vede o aratare apocaliptica cu bratele desfacute la maximum, ochii holbati, mers poticnit, nasul turtit, buzele strivite...Ingrozita, tipa ia o piatra si o arunca spre monstru: "Zaaaaang!"
La care monstrul:- 'Tu-i pi**a ma-sii de geam, ca de-o saptamina incerc sa ajung cu el acasa!
Reply
#33
Politistul care cerceta un caz de sinucidere, o intreaba pe secretara cu aspect extraordinar:
- Dragutzo, nu stii de ce s-a aruncat seful tau pe fereastra?
- N-am idee, dar era asa un om dragut si atent. Luna trecuta mi-a cumparat o blana, saptamana trecuta mi-a cumparat o masina sport, Iar azi dimineata un inel cu diamant! Dupa aceea mi-a spus ca ar vrea sa se culce cu mine si m-a intrebat ce ii cer in schimb.
- Si ce i-ai raspuns?
- Ca aici, la noi in birou, barbatii imi dau de obicei 50 de dolari...
Reply
#34
2 ardeleni intra într-un bar Ion îl întreaba pe Vasile
-No ma ce esti asa de suparat ?
-Apai ma abia astept så ajung acasa sa rup chiloti muieri si sa îi fac bucati.
-Da' pai ce ai ma cu chiloti muieri.
-Apoi ma asa ma strâng ca deabia pot mere cu ei pe strada.
Reply
#35
varule da un telefon cind ajungi acasa in jersey sau ny
Reply
#36
acasa inseamna in romania.Cu familia gagici si alte alea.Da te sun.Ar fi super caterinca.
Reply
#37
oriunde ,da un tel sa maifacem o caterinca ....
daca ma car de aici cu un match de nu stau acasa pina imi vine greata din nou...
Reply
« Next Oldest | Next Newest »


Forum Jump: